Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 57 komentarzy

ÓSMY PASAŻER NOSTROMO

nostromo - kitty and the beast

Kamień milowy czy kamień nagrobny?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Episkopat Polski postanowił uczynić milowy krok w pogłębianiu przyjaźni polsko-rosyjskiej. W sierpniu do Warszawy przybywa patriarcha Rosji i Wszech-Rusi Cyryl I (w KGB uprzednio znany pod pseudonimem Michajłow).

 

Podczas pobytu w Polsce patriarchy podpisane zostanie orędzie do Narodów Rosji i Polski – wspólny dokument Rosyjskiej Cerkwi i Episkopatu Polski, mający przypominać słynny List biskupów polskich do biskupów niemieckich.

Nie wiadomo, jak odniosą się wierni do tego nowego rozdziału w historii polskiego Kościoła, ani też jaką linię przyjmie Radio Maryja. Na wszelki wypadek to ostatnie już wcześniej zostało pozbawione miejsca w cyfrowym multipleksie.

Jak donoszą źródła dobrze poinformowane, Episkopat Polski nie zamierza zważać na ewentualne protesty rusofobów, tzw. patriotów, czy choćby kiboli, zwłaszcza, że negocjacje z polskim rządem na temat Funduszu Kościelnego przebiegają ostatnio tak obiecująco.

Planowane są dalsze działania w zasypywaniu przepaści między polskim Kościołem a rosyjską Cerkwią., m. in. przez włączenie wszystkich polskich diecezji pod jurysdykcję kościelną Cyryla I patriarchy Rosji i Wszech-Rusi. Entuzjastą tego rozwiązania jest prymas Polski Józef Kowalczyk, który zauważa, że wystarczy w tym celu do wszystkich krzyży w Polsce dorobić ukośną poprzeczkę.

Również perspektywy ukończenia Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rysują się teraz obiecująco. Przyjazna Polsce firma Gazprom zadeklarowała odpowiednie fundusze na ten cel, o ile tylko nikt nie będzie stawiał przeszkód w dobudowaniu do niej kilku cebulastych kopuł. Prymas Kowalczyk również w tej kwestii nie widzi żadnych przeszkód: „nie ma ceny, której nie byłoby warto zapłacić dla zbożnego dzieła ekumenizmu”.

 

KOMENTARZE

 • Esbecko-bolszewicka agentura w Episkopacie w PRL-bis prosi o "wybaczenie" i "pojednanie" współpracownika KGB ps. "Michajłow"...
  * * *
  Esbecko-bolszewicka agentura w Episkopacie w PRL-bis prosi o "wybaczenie" i "pojednanie" współpracownika KGB ps. "Michajłow" — znanego obecnie jako Cyryl I, patriarcha Moskwy i Wszechrusi

  Wcześniej, z ust najwyższych przedstawicieli Kościoła w PRL-bis —słyszeliśmy bełkot o "fanatycznej sekcie broniącej krzyża" i "bezrozumnych zwierzętach".

  Także poprzednio, zsowietyzowani biskupi w Episkopacie w PRL-bis wystosowali swoiste homagium — niespotykane w historii polskiego Kościoła — gratulując wyboru na urząd prezydenta RP temu człowiekowi, który nienawiścią i fałszem torował sobie drogę do tej najwyższej godności.

  Dopóki Kościół nie pozbędzie się z własnych szeregów agentów sowieckich służb specjalnych w PRL, a więc tym samym osobników nie mających żadnych praw do występowania w imieniu milionów Polaków zamordownych przez komunistycznych zbrodniarzy‚ nikt nie da Episkoptowi w Polsce prawa do występowania w imieniu ofiar sowiecko-komunistycznych masowych mordów...

  —————
  Zob. całość:
  http://salski.nowyekran.pl/post/66462,esbecko-bolszewicka-agentura-w-episkopacie-w-prl-bis-prosi-o-wybaczenie-i-pojednanie-wspolpracownika-kgb-ps-michajlow-znanego-obecnie-jako-cyryl-i-patriarcha-moskwy-i-wszechrusi

  *
 • @ Autor
  Fajny nick sobie wybrales - "nostromo." Jak rozumiem w zwiazku ze znanym filmem?

  Mam nadzieje, ze wiesz, ze "Nostromo" to tytul wielkiej powiesci Josepha Conrada z 1904 roku?
 • A co to za żatry?
  "Planowane są dalsze działania w zasypywaniu przepaści między polskim Kościołem a rosyjską Cerkwią., m. in. przez włączenie wszystkich polskich diecezji pod jurysdykcję kościelną Cyryla I patriarchy Rosji i Wszech-Rusi."
 • http://interia360.pl/
  ---POLSKA OFIARĄ WATYKANU !!! i nienażartego kleru / kiedyś zadałam sobie pytanie ! ki diabeł ?? doprowadza Naród polski -do ciągłych tragedii --szukałam przyczyn ok.4 lata !!! ABY SIĘ UPEWNIĆ !!! sprawdzałam 1 informację w różnych zródłach ---WYSZŁO CZARNO na BIAŁYM ---NOŻE w PLECY !!! Polsce / Narodowi polskiemu -NIEUSTANNIE !!!! wbija KLER polski z ANTYpolskim Watykanem
 • -------
  http://interia360.pl/artykul/kim-sa-ci-przez-ktorych-bez-honoru-na-dnie-legniemy-my/komentarze,45401,,36976959
 • @ninanonimowa 12:29:58
  jesteśmy pod okupacją od 966 roku, okupacją rzymsko katolicką.
 • Jan Paweł II wzywał do ekumenizmu, modlił się z ludźmi innych wyznań
  Dlaczego nie mamy rozmawiać z ludźmi z którymi wyznajemy tego samego Boga, a różnimy się tylko szczegółami a najbardziej to władzami Kościoła?

  Szczególnie Polacy są ku temu predysponowani. Nasz katolicyzm jest znacznie bliższy prawosławiu niż katolicyzm krajów zachodu Europy. Nasz katolicyzm często zaczyna przypominać kult Maryjny, patrz liczba świąt poświęconych Matyi. To forma kultu, który wraz z Ikonami przywędrował do nas z prawosławia.
  Czyż Chrystus nie nauczał, że mamy się kochać a nie wojować?
 • I dobrze....
  Teraz wyjdzie na jaw czy w PiSlamie to Chrześcijanie czy farbowane żydy, stawiam na to drugie, judea zacznie ujadać przeciw temu gestowi.

  Episkopat winien rozważyć klątwę na PiS, dało by to podwójnie dobry efekt, po pierwsze sekciarstwo modlące się do betonowych totemów smoleńskich nie mogło by się już nazywać "Chrześcijanami", po drugie mało uświadomieni zwolennicy musieli by się zastanowić czy to co popierają jest cokolwiek warte.
 • ---NIC NIE MAM --do POJEDNANIA z prawosławiem
  - trzeba było to zrobić --gdy Polacy ZDOBYLI KREML !!!! Król polski byłby CAREM !!!! a na granicy z Chinami dzisiaj mówiono by po polsku !!! -WATYKAN !!!!!!!! PRZYCZYNIŁ się do NIENAWIŚCI !!! między rosyjskim / polskim / ukraińskim/ litewskim/ białoruskim / łotewskim/ czeskim/ NARODEM !!!!!! SŁOWIANIE NAWZAJEM się WYŻYNALI !!! ukraińskie REZANIE ! Polaków w czasie 2 W.Św.-było pokłosiem -WATYKAŃSKIEJ NIENAWISTNEJ POLITYKI względem religii prawosławnej ------ i tak przykładów można przytaczać TYSIĄCE --krwawa historia Polski -jest tego przykładem !! WROGIEM Polski nr.1 -nie są żydzi a kler !!!!/ żydzi jednak mogą wyprowadzić się na Madagaskar/
 • @simacs 10:21:49
  Słusznie, od tego zdania zaczynają się żarty. Wszystko, co powyżej - na poważnie. Czy tu nikt nie ma poczucia humoru?
 • Autor
  Ta jego Bariszna, przypomina mi Barisznę Chruszczowa, pamiętam jej i jego zachowanie w NYC. W ONZ.
 • Jestem bardzo dumny z tego że jestem katolikiem i że wkrótce będę świadkiem tej
  dekłaracji o wzajemnym przebaczenia narodów Rosji i Polski.
  Tylko w tym wzajemnem przebaczeniu jest przyszłość naszych narodów. Niewątpliwie, że droga przebaczenia będzie dlugą i ciężką, ale główne, że nasi bratnie słowianskie narody (po długim okresie historycznej nienawiśći) będą mieć określony cel do której będą ciągle aspirować.
  Wiem, że bardzo wielu ludzi nie potrafią te decyzje zaakceptować (prymasa Stefana Wyszyńskiego po przebaczeniu niemieć wielu ludzi uznalo za zdrajce Ojczyzne, wielu ludzi nie akceptują tej decyzje do dziś), ale innej drogi w naszą przyszłość nie istnieje (nie możemy ciągle żyć zbrodniami przeszłośći), te porozumienie jest bardzo ważne dla przyszłośći naszych narodów.
  Jestem pewny, że te przebaczenie gorące poparliby za swego ziemskiego życia (i oczywiśćie aktywnie popierają dziś w niebie) błogosławiony Jan Paweł 2 i oczywiśćie prymas tysiąclecia Polski kardynał Stefan Wyszyński.
 • dla wszystkich czytelników, którzy chcą wiedzieć więcej...
  polecam felieton Aleksandra Ściosa pt. "Jak kamień nagrobny":

  http://bezdekretu.blogspot.com/

  Do Pana Marky'ego: jasne, że to aluzja do Obcego (i jego poczucia humoru). A Conrad też jest OK.
 • @ninanonimowa 17:10:20
  Szanowna Pani ,
  Zaciekłość z jaką atakuje Pani Kościół świadczy że jest Pani osobą pełną pasji i żaru przekonań.
  No coś na kształt Szawła z Dziejów Apostolskich.

  Kto wie, czy na drodze do Damaszku nie spadnie Pani - no może nie z konia ale np. z roweru marki Romet- a głos z nieba zapyta : "Szawle, Szawle, dlaczego mnie prześladujesz ?"
  Mam nadzieję że spadając z tego roweru nie potłucze się Pani zbyt mocno.

  Potem może będzie z Pani nowy , wspaniały Św. Paweł ?
  Przy takim temperamencie ... :-)
 • ----KONSEKWENCJA raczej -zaciekłość cecha mi nie znana
  -Drogi Panie !! jestem NOWOCZESNĄ Polką -Szawły mnie - nie interesują --widzę Polskę jako NĘDZARZA Europy -NIEGDYŚ mocarstwo -WYKRWAWIONY mój Naród -ludzi grzebiących po śmietnikach -młodych Polaków bez pracy / mieszkań / dzieci -postępującą degenerację rodzin itd.itp -doskonale znam bezwyznaniowe Czechy / Niemcy i WSZYSTKIE !!!! kraje Europy ---znam ich historię -poznałam też historię Polski ---TĄ PRAWDZIWĄ !!! PRAWDA dla mnie obligatoryjnej katoliczki BYŁA SZOKIEM -szok jednak minął -ŚWIADOMOŚĆ POZOSTAŁA !!! Bóg jest BYŁ i przed WYMORDOWANIEM Słowian z ich religią włącznie --interesy NAJWIĘKSZEJ SEKTY !! Świata Watykanu -pozostały takie same ------ a ja -robaczek polski -mam prawo dane mi od Boga --POWIEDZIEĆ !!! NIE !!! nie jestem egoistką -POZNAŁAM PRAWDĘ i tylko się z nią dzielę ----SĄ o 1000kroć mądrzejsi ode mnie z wiedzą wielką !! na ten temat --niestety są tchórzami !! dlatego Polska GINIE
 • @ninanonimowa 22:39:20
  Skoro tak, to może należałoby powiedzieć , co to jest Polska, kto uczynił ją niegdyś mocarstwem, kto to są Polacy i co to jest polskość.
  Polska nie jest abstraktem.
  Bezwyznaniowa Polska nie istnieje.
  No może tylko w Pani myślach.
 • ------- odbanowano mnie :))))))))))
  ---WOLNOŚĆ człowieka rozumiem -tak !!!! NIE CZYŃ 2 co Tobie NIE MIŁE -
 • @Skanderbeg 14:56:08
  napisał:
  "A tu jest nienawiść do wielu pokoleń Rosjan, czyli myślenie żydowskie."

  Walnij się w ten swój bolszewickl łep, sowiecki politruku!

  *
 • @LosHelios 13:57:21
  napisł:
  "jesteśmy pod okupacją od 966 roku, okupacją rzymsko katolicką."

  To wyjedź sobie sukin.ynu do jakiejś Rosji, a może nawet Arabii!!!

  Tam wszystkie te antyposlkie, bolszewickie wszy powinny się czuć jak u siebie!!!

  *
 • @jagna 19:39:45
  http://www.youtube.com/watch?v=bYCLLKrQ … r_embedded

  Istotny fragment w czasie od 2.50 – 3.20

  http://www.youtube.com/watch?v=aBoD2HCc … r_embedded

  Istotny fragment w czasie od 1.05 – 2.10

  Jan Paweł II o Integracji Europejskiej

  “Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”
  Jan Paweł II

  Przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
  Rzym, 23 marca 1997 roku.

  “Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”
  Jan Paweł II,

  Na lotnisku w Krakowie 2003r., tuż przed referendum akcesyjnym Polski do UE, JPII agitował:

  „Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce”
 • @katerina404 02:52:31
  Wrzucam ponownie bo coś nie zatrybiło

  http://www.youtube.com/watch?v=bYCLLKrQq4M

  Istotny fragment w czasie od 2.50 – 3.20

  http://www.youtube.com/watch?v=aBoD2HCcBDg

  Istotny fragment w czasie od 1.05 – 2.10
 • @katerina404 02:57:34
  A tu jeszcze jeden kwiatek. Razinger jest jeszcze "mądrzejszym" od Jana Pawła II naganiaczem. Bo tamten zapędzał nas do Eurokołchozu, a ten już ma apetyt na rząd światowy.

  http://www.youtube.com/watch?v=FkXNRx4YVUw
 • @ezaw 05:18:15
  A jeszcze, żebybyło śmieszniej obaj wyżej wymienieni sa bojownikami o mag-isterium kościoła, sa naturalnie nieomylni i "zastępują" Chrystusa na ziemi.
 • @katerina404 02:57:34
  "Istotny fragment w czasie od 2.50 – 3.20"

  Ale nie mniej istotne są słowa od 4.50 - 5.16

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930