Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 57 komentarzy

ÓSMY PASAŻER NOSTROMO

nostromo - kitty and the beast

Piszcie petycje do PE przeciwko cenzurze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Petycja o zaniechanie cenzury wobec wystawy w PE dokumentującej Katastrofę Smoleńską

Trwa akcja wysyłania petycji do Parlamentu Europejskiego w sprawie cenzury jakiej poddano wystawę dokumentującą Katastrofę Smoleńską. Każdy może na podany poniżej adres wysłać drogą elektroniczną petycję, a Parlament Europejski będzie musiał na nią odpowiedzieć:

https://www.secure.europarl.europa.eu/parliament/public/petition/secured/submit.do?language=PL

 

Można wysłać petycję o następującej np. treści:

 

 

Szanowni Państwo
Zwracam się do Państwa zpetycją o natychmiastowe zaprzestanie cenzurowania opisów zdjęć wystawy dokumentującej katastrofę polskiego wojskowego samolotu, jaka miała miejsce w dniu 10.04.2010 na terenie Federacji Rosyjskiej, a w wyniku którejśmierć ponieśli Prezydent Polski Lech Kaczyński oraz 95 innych osób.
Petycję tą kieruję w związku z szokującymi doniesieniami prasowymi o poddaniu cenzurze opisów zdjęć wystawy mającej obecnie miejsce w gmachu Parlamentu Europejskiego.Widok zdjęć, których opisy zostały przesłonięte czerwoną taśmą lepiącą, nie może być odbierany inaczej, niż jako ograniczenie wolności wypowiedzi twórców wystawy. Jest to tym bardziej szokujące, że ten antydemokratyczny, cenzorski zamach na wolność słowa dokonany został w ciele prawodawczym instytucji, która szczyci się poszanowaniem dla wartości demokratycznych i praw człowieka.
Czuję się w obowiązku podkreślić, że działanie to godzi bezpośrednio w prawo swobody wypowiedzi sformułowane w art. 11 ust 1 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej, w myśl którego:„Każdy ma prawo do wolności wypowiedzi. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe”.
Opisane działanie uderza bezpośrednio w moje prawo swobody wypowiedzi, w tym w szczególności w wolność otrzymywania informacji.
Chciałbym Państwu przypomnieć, że prawa sformułowane w Karcie Praw Podstawowych mają charakter bezpośrednio wiążący dla instytucji UE.

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930