Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
16 postów 57 komentarzy

ÓSMY PASAŻER NOSTROMO

nostromo - kitty and the beast

Moje komentarze

 • dla wszystkich czytelników, którzy chcą wiedzieć więcej...
  polecam felieton Aleksandra Ściosa pt. "Jak kamień nagrobny":

  http://bezdekretu.blogspot.com/

  Do Pana Marky'ego: jasne, że to aluzja do Obcego (i jego poczucia humoru). A Conrad też jest OK.
  Kamień milowy czy kamień nagrobny?
 • @simacs 10:21:49
  Słusznie, od tego zdania zaczynają się żarty. Wszystko, co powyżej - na poważnie. Czy tu nikt nie ma poczucia humoru?
  Kamień milowy czy kamień nagrobny?
 • Bogusław Jeznach
  Ciekawie i ładnie Pan pisze (zwłaszcza, że na zielono). Z przyjemnością czytuję Pański Blog, jednakże Fidel Castro z góry obliczony na 6 (słownie: sześć) części wygląda podejrzanie; do tego napowietrzne pociągi w 3 częściach.
  A może Pan coś buduje? Np. napięcie, albo wiarygodność ...
  Niestety, o wiele bardziej podejrzanie wyglądał post o Syrii - mnóstwo informacji, analitycznie i syntetycznie. Tych rzeczy nie można się dowiedzieć z żadnej telewizji. Być może, uważny czytelnik światowej prasy (wszyscy wiemy, że Pan jest lingwistą, więc to nie problem), mógłby to wszystko jakoś ogarnąć ...
  Jest Pan pasjonatem ("dzielić się wiedzą, zarażać ciekawością"), ale pasja - tak mi się wydaje - nie może być tak roległa i rozrzutna.

  P.S. Posty o teoriach spiskowych znakomite, ale dlaczego tak abstrakcyjnie odległe (dla nas Polaków) od Największego Spisku?
  Cuba semper Fidelis? (1/6)
 • @sigma 23:09:56
  Najprawdopodobniej ma jeszcze setki innych ników na wszystkich możliwych prawicowo-podobnych blogach. Stara się jak może, WSI płaci, on wykonuje swoją robotę. Trudno mieć pretencję ...
  Kto ty jesteś? Test Chestertona.
 • @sigma 23:00:19
  Nie ma mowy o żadnym wstydzie. Jestem wdzięczny, że poznałem opinię Chestertona o Polsce. Blog to nie rozprawa akademicka, gdzie podaje się źródła. Od jakiegoś czasu myślałem o zapoznaniu się z pismami Chestertona, stąd moje pytanie.
  Dobrej nocy
  Kto ty jesteś? Test Chestertona.
 • @vice wersal 22:21:03
  Jak powszechnie wiadomo, rozum w Polsce jest licencjonowany, albo ze wschodu albo też zachodu. Masz pan zatem rację, żadną racją nie da się porównać tuska do Lenina i Stalina, bo ten pierwszy tylko aspiruje... do mocy, a do rozumu to waść aspirujesz...Życzę powodzenia, aczkolwiek powodzenia bym się nie spodziewał.
  Kto ty jesteś? Test Chestertona.
 • SIGMA
  Bardzo proszę o podanie źródła cytatatu z Chestertona. Zaraz po przeczytaniu tego bloga usiłowałem to wygooglować :)) ale na razie mi się to nie udało.
  Kto ty jesteś? Test Chestertona.
 • Stanisław Heller to człowiek niezwykły
  Rozmawiałem z nim kilkakrotnie za pośrednictwem jego bloga w salonie24. Niewątpliwie jest ekscentrykiem, wysławia się też językiem, który czasami sprawia kłopot w zrozumieniu. Ale jest wnikliwy, pełen pasji, mądry i intelektualnie uczciwy, czego nie znajdziecie u 99% uniwersyteckich profesorów. Obawiam się, że jego cierpienie stanowi gorzkie oskarżenie wobec nas wszystkich, stanu naszej nauki, polityki i zwykłych stosunków międzyludzkich. Ubolewam, że umiera. Żałuję, że nie mieszka blisko mnie, wtedy mógłbym mu jakoś realnie pomóc.
  Pomóżmy Stanisławowi Hellerowi!
 • @nostromo
  sam do siebie teraz piszę, ale co tam, chciałem do poprzedniej wypowiedzi dołączyć jeszcze waldemara.m, czy jak sie on tam nazwa. Bo ten gość to łebski jest, chodzi mi o to, że on ma łeb jak koń, ja zresztą lubię konie,
  to znaczy ja o tym waldemarze.m, bo ja pilnie potrzebuję korepetycji z mechaniki kwantowej, chodzi mi zwłaszcza o tego kota Schrodingera, to znaczy ten kot ma jeszcze takie dwie kropki nad tym o!
  To napisałem ja kot Schrödingera
  Czy Rosja najedzie Polskę?
 • do wszystkich ambasadorów
  bravo, bravo, bravissimo!
  Wreszcie wiemy na czym stoimy, albo na czym wisimy, albo w czym się utopimy: w gazie g(ł)upkowym!
  Wujek Dobra Rada (przedtem nazywałeś się SpiritoLibero czy po prostu Obserwator z daleka, albo ...pies was zresztą...bo wasze imię Legion?)
  Wasze sugestie bezcenne: na okoliczność najazdu ruskich już zacząłem lepić ruskie pierogi. Zawsze się przydadzą, bo i zjeść można, a jak ruscy przyjdą i to oni będą te pierogi jeść, to może nie będą przynajmniej gwałcić (w tym samym czasie, ma się rozumieć).
  Chcieliście nas ruskim sprzedać, ale oni wam powiedzieli, że sami sobie wszystko wezmą?
  Ale dość żartów, ja ustępuję. O powagę sytuacji pytajcie Marka Kajdasa, SpiritoLibero, Łażącego Łazarza i no...sami wiecie...
  To napisałem ja, attaché Stanisław Ciosek
  Czy Rosja najedzie Polskę?
 • @Pan Szeremietiew
  Zazwyczaj czytam Pańskie notki zamieszczane w NE. Przy okazji ich lektury zwykle zastanawiam się, co Pan myśli o Katastrofie Smoleńskiej? Pisał Pan sporo o historii Polski, ale nie nic na temat wydarzenia, które na trwałe wejdzie go annałów historii Polski. Proszę powiedzieć kilka słów na ten temat.
  Poszerzyć krąg podejrzanych
 • @Kokos26
  "to prędzej ... na trybunach piłkarskich stadionów"

  - Zgorzkniały Acan jesteś jako i my wszyscy, ale nie bądź zgorzkniały do cna. Duch tchnie, kędy chce.
  Święconki zagryź, anyżówką przepij, wieści lepsze przyjdą, a może i te o warchołach stadionowych takie złe nie są...
  III RP, czyli od Lisowczyków do Lisów
 • @Coryllus
  Jest taki jeden prawicowy polityk, którego nie trzeba od podstaw "stwarzać". Godnie się prezentuje, gładko i uczenie przemawia, gdy trzeba chłoszcze biczem moralnego potępienia (zwykle J.Kaczyńskiego), gdy trzeba broni uciśnione wdowy i sieroty (w ostatnim wywiadzie w tej roli polityka zagraniczna Sikorskiego). Niektórzy podejrzewają, że gdyby tylko zaszła taka potrzeba, założyłby sobie majtki Dody na głowę. Na pewno to zrobi, bo ambicje ten poseł PO z Krakowa ma wielkie; zowie się Gowin.
  O prawicy albo lepiej unikać kabotynów
 • @CzarnaLimuzyna
  Nie chodzi o to, czy traktujemy to wszystko jako brednie. Po pierwsze to nie są jakieś tam sobie brednie - to jest próba zrzucenia odpowiedzialności na niewinnych ludzi! Po drugie, jest naszym obowiązkiem słowa wszystkich wymienionych przez Kokosa26 manipulatorów (i jeszcze wielu innych) dobrze opisać i zapamiętać. Oni powinni być całkowicie wykluczeni z życia publicznego.
  NACISKI, czyli aleja zasłużonych
 • NIE MA ŻADNEGO PODOBIEŃSTWA
  Jedyne podobieństwo z Katastrofą w Smoleńsku jest takie, że samolot się rozbił. Ale nawet i to, że samolot w Smoleńsku się rozbił, w rzeczywistości nie jest pewne. Domniemane podobieństwa w całości odnoszą się do rosyjskiej wersji. Dzisiaj już dobrze wiemy, że rosyjska wersja to ordynarne kłamstwo. Nawet polska prokuratura to potwierdziła.
  I taka drobna szczegóła (pisownia zamierzona): w Smoleńsku wszyscy zginęli i nie byli to turyści, albo biznesmeni w interesach. To była głowa państwa, prezes IPN, RPO ....
  Szwajcarski Smoleńsk
 • @kamiuszek
  "Nie masz ze złymi pokoju" - rzecze poeta.
  A ja, z ostrożności nie będę przypominał, który to poeta, coby mnie wdowa po Zbigniewie Herbercie do sądu zawlec nie chciała. ;)
  O potrzebie porozumienia między ludźmi
 • @coryllus
  Oj dawno to już było - i w dodatku my tu w Polsce zamiast Milla mamy Millerów na pęczki. Jednakże nie jest wcale tak źle: blask dawnych idei przygasa, ale też odradzają się one jakoś tak same z siebie, choćby w tej Pańskiej notce dzisiejszej.
  O potrzebie porozumienia między ludźmi
 • @Coryllus
  Kiedy liberalizm nie stał się jeszcze ogólnie wiążącym i słusznym poglądem na wszystko, J.S.Mill propagował wolność jednostkową i krytykował tyranię większości. Bronił prawa do posiadania wszelkich, nawet niedorzecznych poglądów i uważał, że oryginalność jest zbyt cenna, aby ją oddać na łup porozumienia ludzi nijakich. Ale to było już tak dawno ...
  O potrzebie porozumienia między ludźmi
 • Beatrycze, Kokos26
  Jeśli w Polsce zacznie rządzić partia, która kieruje się polskim interesem narodowym, TVN powinien natychmiast stracić licencję. Ale żeby to się stało, partia ta musiałaby uzyskać większość pozwalającą na samodzielne rządzenie, tak jak stało się to na Węgrzech. Mam nadzieję, że tym razem Kaczyński nie zdecyduje się na żadne koalicje z PSL, PJN. Jeśli pójdzie na to, wszystko skończy się tak samo jak z Giertychem i Lepperem.
  Rok prawdy o III RP
 • @kokos26
  Przeciwnicy gazu łupkowego rozpylają w Polsce gaz głupkowy. Jako pierwszy ujawnił się prezydent Red Bul Komorowski jeszcze w trakcie swej "kampanii wyborczej". Jego wypowiedź o szkodliwości gazu łupkowego została natychmiast wyśmiana, a on sam określony jako rzecznik prasowy Gazpromu. Od tego czasu Komorowski wolał się w tej sprawie nie wypowiadać, ale rzecz jasna Gazprom ma w Polsce (oprócz Pawlaka) jeszcze innych przyjaciół. Poszukuje też nowych w Uniwersytecie Warszawskim za pomocą swoich stypendiów.
  Pozdrawiam
  Rok prawdy o III RP

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930